ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10302205
*
nr 1030 2205
Spegel
Sent 1800-tal, Arabisk, höjd: 140 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
6.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 19:07:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/4 12:56:37
1
1.500 kr
11/4 18:49:24
2
1.600 kr
11/4 18:50:36
1
2.200 kr
11/4 18:54:21
3
2.000 kr
11/4 18:54:21
1
2.200 kr (Budbetjänt)
11/4 18:56:21
2
2.400 kr
11/4 18:56:50
1
2.800 kr
11/4 18:57:31
1
3.000 kr
11/4 18:57:45
4
4.400 kr
11/4 18:58:25
1
3.600 kr
11/4 18:58:25
4
3.800 kr (Budbetjänt)
11/4 18:58:42
1
4.200 kr
11/4 18:58:42
4
4.400 kr (Budbetjänt)
11/4 18:59:00
1
4.600 kr
11/4 19:00:09
4
5.600 kr
11/4 19:01:04
1
5.200 kr
11/4 19:01:04
4
5.400 kr (Budbetjänt)
11/4 19:01:14
1
5.800 kr
11/4 19:01:47
4
Vinnande bud
11/4 19:02:17
1
6.200 kr
11/4 19:02:17
4
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arabisk sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1030 2205
Spegel
Sent 1800-tal, Arabisk, höjd: 140 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 6.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/4 12:56:37 | 1 | 1.500 kr |
11/4 18:49:24 | 2 | 1.600 kr |
11/4 18:50:36 | 1 | 2.200 kr |
11/4 18:54:21 | 3 | 2.000 kr |
11/4 18:54:21 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
11/4 18:56:21 | 2 | 2.400 kr |
11/4 18:56:50 | 1 | 2.800 kr |
11/4 18:57:31 | 1 | 3.000 kr |
11/4 18:57:45 | 4 | 4.400 kr |
11/4 18:58:25 | 1 | 3.600 kr |
11/4 18:58:25 | 4 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
11/4 18:58:42 | 1 | 4.200 kr |
11/4 18:58:42 | 4 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
11/4 18:59:00 | 1 | 4.600 kr |
11/4 19:00:09 | 4 | 5.600 kr |
11/4 19:01:04 | 1 | 5.200 kr |
11/4 19:01:04 | 4 | 5.400 kr (Budbetjänt) |
11/4 19:01:14 | 1 | 5.800 kr |
11/4 19:01:47 | 4 | Vinnande bud |
11/4 19:02:17 | 1 | 6.200 kr |
11/4 19:02:17 | 4 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arabisk sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02